Categorieën
Agenda-geweest

15 mrt ’25 – Podium Sleutelwoord

Podium Sleutelwoord is hét podium voor Leidse woordkunst en voordracht. Een avond vol prachtige poëzie, grappige observaties, scherpe zinnen, sprankelende muziek en indrukwekkende performances.

Line-up

Iduna Paalman is dichter en schrijver. Haar bundel De grom uit de hond halen werd bekroond met de Poëziedebuutprijs en haar tweede bundel Bewijs van bewaring met de J.C. Bloemprijs. Naast poëzie schrijft ze proza, toneel en besprekingen van Duitstalige literatuur. 

Femke de Heer onderzoekt met haar poëzie hoe mensen zich tot elkaar en zichzelf verhouden. Ze is huisdichter van de Rijksuniversiteit Groningen, trad onder meer op bij Dichters in de Prinsentuin en is lid van de Dichtclub. Een aantal van haar gedichten werd gepubliceerd op Notulen van het Onzichtbare

Sascha Luinenburg is schrijver en dichter. Hij onderzoekt in zijn gedichten het Nederlanderschap: de heersende narratieven hierover, de werkelijkheid daarachter en de vraag wat de Nederlandse literatuur nog onderscheidt in de eeuw van het internet. Recentelijk is zijn chapbook Grafietstreep verschenen bij Sunday Mornings at the River.

Jochem Karremans is een ‘kleine, jonge jongen’ die met zijn goede vrienden het bandproject Snuifmos heeft opgericht en, met het schrijven van de nummers en tekst, de groep door een gave opnamesessie heeft geloodst.

Tino Rademaker probeert met een hardnekkige nieuwsgierigheid, een drang naar waarheid en een verknipte vorm van humor de wereld in zich op te nemen en weer uit te spugen in de vorm van muziek, beeld en taal. 

Info

19.30 – 22.00 uur
Nederlandstalig
Insta: @podiumsleutelwoord.
Tickets: Bijstands(niveau)kaartje gratis – zonder bewijs, wél online reserveren. Standaard ticket 9 euro online, 8 euro aan de deur. Als je wat geld over hebt en je wilt ons theater steunen kun je ook een Support De Generator Ticket kopen voor 11,99 euro online of 10,99 euro aan de deur.