Categorieën
Agenda-geweest

4 & 5 mei ’26 – Theater Na de Dam – Voorstelling ‘Bereik’ – Ruben Bosch en Celestine van Rijswijk

In het kader van Theater Na de Dam presenteert De Generator i.s.m. en Theater Ins Blau de jongerenvoorstelling ‘Bereik’ van Ruben Bosch en Celestine van Rijswijk. Voorafgaand aan de voorstelling is een performance van Dylan Nieuwland.

Theater Na de Dam is een jaarlijks initiatief op 4 en 5 mei, waarbij na de nationale dodenherdenking door heel Nederland voorstellingen worden gespeeld die relateren aan de Tweede Wereldoorlog. De voorstellingen komen tot stand door gesprekken over oorlog, herdenken en vrijheid tussen de jongeren van nu – die door professionele theatermakers begeleid worden – en de jongeren van toen. In dat kader presenteerd Theater De Generator, i.s.m. Theater Ins Blau jongerenvoorstelling ‘Bereik’ en een performance van Dylan Nieuwland.

‘Bereik’ – Ruben Bosch en Celestine van Rijswijk

Verhalen echoën door de tijd. Zolang we blijven luisteren, blijven de verhalen weerklinken. Alleen dat luisteren is wel moeilijk als er zoveel tegelijk klinkt. Terwijl uitersten uitroepen, dringen die uitlegfilmpjes van dat ene spelletje dat je al lang niet meer speelt nog steeds je algoritmes binnen. Wij vertellen de verhalen door. Over handen die koffers vol moesten dragen, die een traan wegvegen en handen die een vuist maken.

Credits
Spel: Mick Paauw, Madelief Aanhanen, Rohan Mahesh, Faruk Bayram. Regie: Celestine van Rijswijk en Ruben Bosch. Schrijver: Anne Hogewind. Vormgeving: Robin Krijgsman. Met dank aan: Fonds 1818, Vfonds, VSB fonds en het Druckerfonds

Dylan Nieuwland

Geïnspireerd door het thema dat Ruben en Celestine dit jaar met ‘Bereik’ aankaarten tijdens Theater Na de Dam, presenteert Dylan Nieuwland een spin-off van zijn performance You Are My Algorithm. Wat als je algoritme overgenomen wordt door extreemrechtse denkbeelden?

Info

Maandag 4 mei
19:45 – 21:45 uur
We herdenken voorafgaand aan de voorstelling

Dinsdag 5 mei
14:00 – 16:00 uur

Nederlandstalig
Tickets: Gratis, reserveren verplicht via de ticket buttons